Mobil

iOS 8.1 Beta 2 Yayınlandı

Apple’ın geçtiğimiz ay yayınladığı iOS 8 mobil işletim sistemini güncelleme çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Her yeni işletim sistemi gibi bazı sorunlarla birlikte gelen iOS 8, iOS 8.01 ve iOS 8.0.2 güncellemeleriyle ufak tefek düzeltmeler almıştı. Fakat daha geniş kapsamlı bir güncelleme yolda. 

Apple, iOS 8’in ilk güncelleme denemesi iOS 8.0.1’in başarısızlıkla sonuçlanması sonrasında vakit kaybetmeden iOS 8.0.2’yi yayınlayarak durumu kurtarmıştı. Fakat halen iOS 8’in sorunları tam olarak çözülebilmiş değil. iOS 8.1 sürümünü yayınlama çalışmalarını sürdüren Apple, sürümün 2. betasını yayınladı. OTA güncellemesi yoluyla alınabilen güncellemenin performansa yöneldiğini ve gözle görülecek pek bir yenilik getirmediğini söylemek mümkün.

Apple, iOS 8.1 ile beraber merakla beklenen Apple Pay sistemini de kullanıcıların beğenisine sunmuş olacak. ABD’de kısmî olarak işleme sokulacak olan NFC tabanlı Apple Pay, kredi kartı kullanımını belkide ileride sonlandırabilecek bir teknolojik gelişme olarak görülüyor. Ayrıca iOS 8.1 ile kullanıcıların çokça şikayet ettiği şebeke seçememe sorunu da ortadan kalkmış olacak.

Apple, aynı zamanda iOS 8.2 ve iOS 8.3 üzerinde çalışmalarını sürdürdüğünü de açıkladı. Yani iOS 8’in eksikleri kısa zamanda düzeltilecek ve kullanıcıların şikayetçi olduğu konular çok geçmeden ortadan kalkmış olacak.

Yorumlar
Yukarı Çık