Mobil

iOS 8.1.1 Güncellemesi iPhone’ları Hızlandıracak

Apple, yeni mobil işletim sistemi iOS 8’i geliştirmeye ve mevcut eksikliklerini gidermeye devam ediyor. iOS 8.1 ile büyük oranda çözüm bulan sorunlar, iOS 8.1.1‘le tamamen ortadan kalkacak mı?

Apple, iOS 8’i yayınlamasının ardından vakit kaybetmeden bazı düzeltmeler için iOS 8.0.1 güncellemesini yayınlamış fakat güncelleme hatalar nedeniyle geri çekilmişti. İki gün sonrasında iOS 8.0.2 güncellemesiyle hatasını telafi eden Apple, geçtiğimiz günlerde yayınladığı iOS 8.1 güncellemesiyle kullanıcıların dertlerine büyük oranda derman olmayı başarmıştı. Sırada ise iOS 8.1.1 var. iOS 8.1.1 sayesinde iPhone ve iPad’lerin performanslarının arttırılması ve şarj sürelerinin uzatılması hedefleniyor.

Şu an beta aşamasında olan iOS 8.1.1 için rapor edilenlere bakılırsa, güncelleme hata düzeltmelerinin yanı sıra cihazlarda hatırı sayılır bir performans artışı sağlayacak. Özellikle iPhone 4S ve iPad 2 gibi geçtiğimiz yıllarda üretilen modellerin iOS 8’le birlikte performans sorunları yaşaması, kullanıcıların iOS 7’den iOS 8’e geçişini engelledi denilebilir. Halen iPhone ve iPad kullanıcılarının %40‘ının iOS 7 kullandığı göz önünde bulundurulduğunda, iOS 8 için hedeflenen kullanım oranına ulaşılamadığı söylenebilir.

Uygulama geliştiricilerinin beta olarak test ettiği iOS 8.1.1 sürüm notlarına bakılırsa özellikle iOS 7’den iOS 8’e geçmemeyi tercih eden iPhone 4S ve iPad 2 kullanıcılarını ikna edecek stabilite ve performans artışıyla gelecek. Kısa süre içerisinde yayınlanması beklenen güncellemenin ortaya çıkan detaylarını sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Yorumlar
Yukarı Çık