Mobil

iOS 10 Tanıtıldı, Yenilikler Neler?

Apple, WWDC16 etkinliği kapsamında iOS’un en yeni sürümü iOS 10’u tanıttı. iOS 10 ile gelen yeniliklere hep birlikte göz atıyoruz.

iPhone ve iPad’ler için önümüzdeki dönemde yayınlanması beklenen iOS 10, bugün düzenlenen etkinlikte tanıtıldı. Yeni iOS sürümüyle gelen yenilikleri madde madde ele alıyoruz.

Denetim Merkezi Yenileniyor

iOs 10 ile, denetim merkezi kısmı tamamen yenilenecek. 3D Touch özelliğine kavuşan bildirim merkezinin eskisinden daha geniş olduğu ve daha fazla kısayolun yer aldığı görülüyor.

ios10 denetim merkezi

Kilit Ekranı Yenileniyor

3D Touch özelliği yeni kilit ekranına da geliyor. Ayrıca kilit ekranında gelen bildirimlerin tasarımları da değişiyor. Daha efektif hale getirilen bildirimler daha az yer kaplıyor.

ios 10 kilit ekranı

Siri Gelişiyor

Apple’ın meşhur asistanı Siri gelişmeye devam ediyor. iOS 10 ile beraber Siri’ye 3. parti uygulama desteği geliyor. Mesela artık Siri kullanılarak Tweet yazmak mümkün olabilecek. Tabi bunun mümkün olması için Twitter’ın da gerekli güncellemeyi yapıp destek verir hale gelmesi gerekiyor. 

Apple Haritalar Gelişiyor

Apple’ın bir türlü randıman alamadığı haritalar uygulaması da iOS 10 ile geliştirilmiş. Daha fazla detay sunan yeni haritalar bakalım bu sefer rakipleriyle boy ölçüşebilecek mi?

ios 10 haritalar

Apple Music Yenileniyor

iOS 10 ile birlikte Apple Music yeni bir tasarıma sahip olacak. Yeni tasarımla birlikte şarkı sözleri gibi detaylarda artık bu uygulama ile bulunabilecek.

ios 10 music

Mesajlarda Sürprizler

iOS 10 ile birlikte mesajlar bölümüne de bazı yenilikler geliyor. 3 kat daha büyük emojilerin yanı sıra otomatik emoji koyma gibi özellikler karşımıza çıkacak. Ayrıca gizlenmiş mesaj göndermek mümkün olacak. Gizlenmiş mesajlar karşı tarafta ilk gönderildiğinde okunamayacak. Üzerine tıklandığında görünür hale gelecek.

ios 10 mesaj

Tanıtımda öne çıkan yenilikler bu şekilde, önümüzdeki günlerde iOS 10 ile ilgili paylaşılan daha fazla detayı sizlerle buluşturmaya devam edeceğiz.

 

Hangi iPhone ve iPad Modelleri iOS 10 Alacak?

Yorumlar
Yukarı Çık