İnternet

İnternet Ücretleri Ucuzlayacak

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfü Elvan müjdeyi verdi; İnternet ucuzlayacak !

AA'nın yayınladığı habere göre Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfü Elvan; “Vatandaşların internet hizmetini daha da uygun fiyatlara alması amacıyla internet servis sağlayıcılarının maliyetlerini düşürecek önlemleri almaya devam ediyoruz” şeklinde bir açıklama yaptı.

Türk Telekom tarafından diğer internet servis sağlayıcılarına sunulan Metro Ethernet hizmetlerinin ucuzlatılmasıyla ilgili kararın BTK tarafından onaylandığını belirten Elvan, "Kampanya özellikle kurumsal kullanıcıların tercih ettiği 10 Gbit’e kadar simetrik hızlarda verilen Metro Ethernet İnternet hizmetini kapsıyor. Kurumsal kullanıcılar ve internet servis sağlayıcıları; 12 ay ile 36 ay abonelik taahhüdü karşılığında talep ettiği hıza göre indirim alacak. Metro Ethernet İnternet hizmetini alan kurumlara bağlantı ücretlerinde 3 bin ile 11 bin lira arasında değişen miktarlarda indirim yapılacak. Bu indirim kararı ile hem kurumsal aboneler hem de vatandaşlarımıza sağlanan internetinin maliyeti düşecek.” şeklinde konuştu.

Açıklamalardan anlaşıldığı kadarıyla internet hizmetlerinin fiyatları piramidin en üstünden başlayarak tabana yayılacak. Nihayetinde kullanıcılara da yansıyacak olan yeni düzenlemelerin tam olarak hangi hızlarda hangi paketlere ne kadar yansıyacağı ise henüz belli değil. Fakat şu an için önemli olan haber, internet hizmetlerinin genel olarak ucuzlayacak olması.

Yorumlar
Yukarı Çık