Soru-Cevap

İnstagram’da Beğendiğiniz Videoları İndirme

İnstagram’da beğendiğiniz herhangi bir videoyu nasıl indirebilirsiniz? Program veya ek bir uygulama kullanmadan instagramdaki videoları indirmenin basit bir yolu var. Resimli olarak anlatalım.

İnstagram’da gördüğünüz herhangi bir fotoğrafı indirmek için bir çok yol bulunuyor. Bunlardan en kolayı ise ekran görüntüsü almak. Ekran görüntüsü almadan fotoğraf indirmeyi ise daha önce anlatmıştık. Şimdi de instagram da gördüğünüz videoları indirmenin yolunu anlatalım.

İlgili Konu >  İnstagram'da Orjinal Fotoğrafı İndirme

İnstagram’dan video indirmek için kullanılan birçok program ve mobil uygulama mevcut. Ama ek uygulama kullanmak çoğu zaman güvenlik problemlerine yol açabiliyor. Bu yüzden program veya uygulama kullanmadan instagramdaki videoları indirmenin yolunu gösterelim.

İnstagramı Tarayıcıda Açıyoruz

İnstagram’dan video indirmek için instagramı tarayıcıda açmanız gerekiyor. Bilgisayarınızda Firefox’u açın ve aşağıda gösterdiğimiz basit adımları uygulayın.

  • Video sayfasını açın. Ben burada techvoyager sayfasının paylaştığı bir yapay dalga videosunu seçtim.

  • Bu sayfada boş bir yere sağ tıklayıp “Sayfa Kaynağını Göster” seçeneğine tıklayın.

  • Yukarıdaki gibi kodların göründüğü bir sayfa açılacak. Burada “.mp4” ile biten satırı bulun. Görseldeki gibi bu satır hemen hemen her zaman aynı hizada olur.
  • Bu satırı “http” kısmından başlayarak kopyalayın. Ve yeni sekmede adres olarak yapıştırıp açın.

  • Bu şekilde paylaşılan videoyu ham haliyle açmış olduk. Yukarıdaki görseldeki gibi olacak.
  • Bu sayfada video üzerine sağ tıklayıp “Videoyu Farklı Kaydet” seçeneğine tıkladığınızda bilgisayarınıza istediğiniz yere kaydedebilirsiniz.

Bu yol 3. parti uygulamalar kullanmadan, en önemlisi instagram hesabımızı bu uygulamalara kaptırma riski olmadan videoları indirebilmemizin en kolay yolu.

Yorumlar
Yukarı Çık