İnternet

İnstagram Görüntülü ve Sesli Arama Geliyor

Popüler fotoğraf paylaşım platformu İnstagram’a görüntülü ve sesli arama özellikleri mi geliyor? Beta sürümünde ipuçları göründü.

Dünyanın en popüler fotoğraf paylaşım platformu olan İnstagram’a da görüntülü ve sesli arama özellikleri geleceğine dair ipuçları ortaya çıktı. İnstagram için hazırlanan yeni Android sürümlerinin kodlarında bazı geliştiricilerin tespitlerine göre görüntülü ve sesli aramaya dair dosyalar mevcut.

Herhangi yeni bir özellik gelmeden önce eski sürümler için uyumluluk çalışmaları sebebiyle genellikle bu tür kod veya dosyalar önceden ekleniyor. Bu da tabii ki bağımsız geliştiricilerin gözünden kaçmıyor.

Yeni uygulama paketinin beta sürümünü inceleyen bağımsız geliştiricilerin “call.png“, “video_call.png” gibi dosya adlarına rastladıkları rapor edildi. Bu da akıllara İnstagram’ın yakın zamanda görntülü ve sesli arama özelliğine kavuşacağını getiriyor.

Hemen olmasa da ipuçları gösteriyor ki İnstagram bu özelliklerle donatılacak. Zira platformun aynı kategorideki en büyük rakibi olan SnapChat yıllardır görüntülü arama özelliğini bünyesinde barındırıyor.

İlgili Konu >  İnstagram'da Daha Popüler Olmak İçin 6 İpucu
Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı Çık