Mobil

Instagram’da Video Reklam Dönemi Başladı

Facebook‘un satın alarak bünyesine kattığı Instagram, kullanıcılarını kaçırmamak adına reklam konusunda pek katı politikalar izlemiyordu. Fakat son gelişme bu politikanın değiştiğine işaret ediyor.

Facebook, anlaşılan o ki satın aldığı servislerden artık daha fazla kâr elde etme çabasında. Instagram’ın videolu reklam uygulamasına geçtiği açıklandı. Bugün itibariyle kullanıcıların kullanım şeklini bozmayacak şekilde 15 saniyelik video reklamlar yayına sunulacak.

15’er saniyelik videolar ilk etapta kullanıcıların takip ettikleri kişilerin paylaşımlarını gördüğü Ana Sayfada belirli sayıda gönderi arasına yerleştirilecek. İlk etapta Cartoon Network, Disney, Lancome, Activison ve Banana Republic gibi büyük şirketler deneme amaçlı yayına başlayacak. Daha sonra da reklam alımları herkese açık hale gelecek.

Kitlelere yönelik hedeflemelerin kullanılacağı reklam sisteminde muhtemelen sınırlı sayıda reklam gösterimi olacak. Öte yandan merak edilen diğer bir konu ise video reklamların genelde mobil cihazlardan erişilen Instagram’ın veri kullanımı ve kota aşımı konularında nasıl etkileneceği…

Yorumlar
Yukarı Çık