Mobil

Instagram’a Satın Al Butonu Geliyor

Popüler fotoğraf paylaşım platformu Instagram'a yeni butonlar geliyor. Satın al, yükle ve kaydol şeklinde görülecek yeni butonlar platforma yeni gelir kapısı açacak.

Instagram ortaya çıktığından bu yana popülerliğine popülerlik katmakla birlikte, bazı e-ticaret kollarını da reklam açısından kendi bünyesine katmayı başardı. Mesela hediyelik eşyalar yada aerobik programları…

Anlaşılan İnstagram bu potansiyeli görmüş ve buradan para kazanmayı hedeflemiş olacak ki yeni bir sistemi devreye almaya hazırlanıyor.

 

 

Örnek verecek olursak, mesela hepimizin gördüğü hediyelik eşya tanıtımı yapan instagram hesapları artık Satın Al, butonuna sahip olacak. Böylece beğendiğiniz bir parçayı buradan direkt olarak sipariş edebileceksiniz. Ya da aerobik derslerini yayınlayan bir hesabı takip ediyorsunuz. Sponsorlu bağlantı sayesinde hesaba ait internet sitesine kayıt olabileceksiniz. 

Instagram'ın bu sayede gelirlerini arttırmayı planlıyor. Aslına bakılırsa bu sayede Instagram gelirlerini 2'ye bile katlayabilir. 

Yorumlar
Yukarı Çık