Mobil

ICQ Geri Geliyor !

O zamanlar büyük sosyal ağlar yoktu. Milyonlarca kullanıcısı olan anlık mesajlaşma uygulamaları yoktu. Her evde internet, bilgisayar yoktu. ICQ vardı… Ve efsane şimdi geri dönüyor…

Yıllar önce ülkemizde henüz internetin yaygınlaşmadığı dönemlerde, bilgisayarların pahalı olduğu ve her eve girmediği zamanlarda ortalığı saran bir mesajlaşma platformuydu ICQ. O zamanlar evinde bilgisayarı olan şanslı, interneti olan ise şapşanslı olarak görülürdü. İnsanlar chat yapmak için internet cafelere giderlerdi. Ne günlerdi o günler…

Neyse mirim nostaljiye fazla kaptırmadan habere geçelim. O zamanların vazgeçilmezi ICQ’nun yeniden hayat bulacağı haberi bizleri geçmişe götürdü. Çiçekli logosu, abidik gubidik uyarı sesleri, ileti yazarken çıkan daktilo sesiyle ICQ tekrar kullanıma sunuluyor. 

Yanlış duymadınız, bir zamanlar insanların düşük haneli kullanıcı numaralarıyla övündüğü mesajlaşma sistemi yeniden hayat buluyor. Hem de tamamen Türkçe versiyonu da var. Mail.ru Group, bünyesinde bulunan ICQ’nun mobil versiyonunu günümüze uyarladı ve tamamen Türkçe olarak kullanıma sundu. İnternet üzerinden ücretsiz olarak hizmet verecek uygulama görüntülü görüşme, sesli görüşme, grup sohbetleri gibi gelişmiş özellikleri içinde barındırıyor.

Yeni ICQ versiyonu seneler önceki ICQ numaranızı kullanmaya da olanak sağlayacak. Tabii hatırlayabilirseniz. Sistem üzerinden ücretsiz mesajlaşabilecek, görüntülü görüşme yapabileceksiniz. 

Popüler anlık mesajlaşma uygulamalarının tüm özelliklerini barındıran yeni ICQ, bunlara artı olarak 200’e kadar kişinin aynı grup konuşmasına katılmasına olanak sağlayacak. 

Yeni ICQ’yu Google Play ve App Store’dan indirebilirsiniz…

Yorumlar
Yukarı Çık