Mobil

Huawei’de Akıllı Saat Yapıyor

Bir kaç ay önce piyasaya sürdüğü Talkband adlı akıllı bileklikle giyilebilir teknolojilere olan ilgisini gösteren Çinli dev Huawei, akıllı saat hazırladıklarını açıkladı.

Geçtiğimiz günlerde Berlin’de düzenlenen IFA 2014 kapsamında birçok firma akıllı saatlerini tanıtarak artık bu cihazların günlük kullanımda ne kadar etkili olacağının sinyalini verdi. Apple’da hemen ardından kendi akıllı saatini tanıtarak bu pazara girmiş oldu. Tabii ortada bir pazar olur da Çin devi bir şirket boş durur mu? Çin’in teknoloji devi Huawei, bizim neyimiz eksik felsefesiyle yeni akıllı saatini kısa bir süre sonra tanıtacağını açıkladı.

Google’ın Android Wear işletim sistemini geliştirmesinin ardından, cihaz üreticileri giyilebilir teknolojiye daha sıcak bakar oldu. Giyilebilir cihazlar için geliştirilen bu işletim sistemi, üreticileri yeni modeller için cesaretlendirmiş olacak ki bu pazara girmeyen kalmadı.

Asus ZenWatch, Samsung Gear S, LG G Watch, Apple Watch derken şimdide Huawei’den bir akıllı saatin geleceğini yöneticilerden Richard Yu açıkladı. Yu, Android Wear işletim sisteminin kullanılacağını belirttiği Huawei’nin akıllı saatinin henüz yapım aşamasında olduğunu söyledi.

Akıllı telefon pazarında; beğenilen akıllı telefonlar çıkarmak, kendi işlemcisini üretmek gibi üstün özellikleri bulunan Huawei’nin akıllı saat konusunda da iddialı olması bekleniyor.

Yorumlar
Yukarı Çık