Mobil

HTC Desire Eye Resmen Tanıtıldı

HTC’nin Türkiye saatiyle dün gece 23:00’da New York’ta düzenlediği Double Exposure etkinliğinde yeni cihazları tanıtıldı. Bunlardan birisi de ön ve arka kamerasıyla dikkat çeken HTC Desire Eye…

Şık tasarımıyla dikkati çeken yeni HTC Desire Eye’ın belkide en önemli özelliği hem ön hem de arka kamera olarak 13 MP‘lik çift flaşlı kameralar kullanıyor olması. Bu da cihazı tam bir fotoğraf makinesine dönüştürüyor.

Hoparlör ve mikrofonunun ekranın altında ve üstünde ince bir çizgi olarak uzatıldığı cihazda ilk bakışta bunları farketmek hayli zor. Fakat hoparlörlerin yine BoomSound olduğunu ve diğer modellerden performans açısından bir farkı bulunmadığını belirtelim.

IPX7 sertifikasına sahip olan cihazın 1 metre kadar suyun altında yarım saat kadar su geçirmeden kalma özelliği olduğunu da belirtelim.

5.2 inch büyüklüğünde Full HD (424 ppi) ekrana sahip olan Desire Eye, 2.3 Ghz saat hızında çalışan dört çekirdekli Snapdragon 801 işlemciden gücünü alıyor. Ayrıca cihaz, Adreno 330 grafik işlemcisine, 2 GB RAM‘e ve 16 GB dahili depolama alanına sahip. MicroSD desteğinin de bulunduğu Desire Eye, HTC’nin Sense arayüzü ve Android 4.4.4 KitKat işletim sistemiyle geliyor.

Hem ön hem de arka kısımında 13 MP’lik çift flaşlı kameranın bulunması, BSI sensörle ışığın az olduğu ortamlarda bile daha iyi fotoğraf kalitesinin alınması, akıllı çift flaşlı hem ön hem de arka kameralarla değişken ışıklı ortamlarda bile gereken ışık düzeyinin yakalanabilmesi HTC’nin bu cihazın kameraları konusunda ne kadar özendiğinin bir göstergesi oluyor.

Yorumlar
Yukarı Çık