Oyun

Gran Turismo 7, 2015 ya da 2016’da Gelecek

Yamauchi’den serininin sevenlerine müjdeli haber.

Şimdiye kadar her Playstation platformuna iki oyun şeklinde ilerleyen Gran Turismo serisi, 6. oyundan sonra yeni nesili beklemeye koyulmuştu. PS4‘ün çıkışından bir yıl sonra Gran Turismo 7 için de haberler gelmeye başladı.

Daha önce Gran Turismo 7 için 2014 yılı işaret edildiğinde açıkcası pek inandırıcı gelmemişti. Hem daha ortada hiç bir bilgi bulunmayan bu denli içerikli bir oyunun bu kadar sürede çıkma ihtimalinin çok az olması, hem de Gran Turismo 6 çıkalı henüz çok da uzun süreler geçmemiş olması bu haberlerin gerçeği pek yansıtmadığı intibası uyandırdı. Neyse ki oyunun yapımcı firması Polyphony Digital‘den gelen açıklamalar bu belirsizliği bir nebze olsun azalttı.

Polyphony Digital’ın başındaki isim olan Kazunori Yamauchi, yaptığı röportajında Playstation 4 hakkında övgü dolu sözler sarfederken, Playstation 3 için oyun geliştirmenin ne kadar zor bir iş olduğundan dem vurdu. Yamauchi konu hakkında “PS3’e oyun geliştirmek PS4’e göre çok daha zordu. Biz inanıyoruz ki PS4 üzerinden aldığımız renderların yüksek kaliteli olması çok büyük fark yaratacak. GT7 için bütün ekibimizin şuan tek bir düşüncesi var, o da GT6’da yapamadığımız her şeyi GT7’de yapmak. Yapabildiğimiz en iyi seviyede bir Gran Turismo yapmak istiyoruz. Yani oyunumuz yeni neslin getirdiği yeniliklere uygun bir oyun olarak çıkacak, tabi 2015 ya da 2016 yılında.”

Yamauchi’nin, her zaman oyunlarını mükemmele yakın hale getirmeden piyasaya çıkartmayan biri olduğunu düşünürsek verilen tarihlerden 2016‘nın daha muhtemel olduğunu söyleyebiliriz.

Yukarı Çık