İnternet

Google, Logosunu Değiştirdi

İnternet devi Google, geçtiğimiz günlerde alınan Alphabet çatısı altında toplanma kararı ardından Logo değiştirdi.

Geçtiğimiz günlerde Google şirket olarak yeniden yapılanmaya gitmiş ve kendisine bağlı tüm şirketleri Alphabet adlı yeni bir çatı şirket altında toplama kararı almıştı. Bildiğimiz arama motoru olan Google’ında bu çatı altında faaliyetlerini sürdüreceği açıklanmıştı. 

Açıklamanın ardından ilk somut değişiklik Google’ın logosunda oldu. Yıllardır kullanılan Google logosu değiştirildi.

Aslında 17 yıllık genç bir şirket olan Google, internetin hızla büyümesi ve yeni şirket satın alımlarıyla dünyanın en büyük şirketleri arasında yer almayı başardı. Şimdi de Alphabet yapılanmasıyla bunu daha ileri taşımayı hedefliyor. Google’ın tarihçesini şimdilik bir kenara bırakıp, Gmail, Google Haritalar, Sesli aramalar gibi servislerden ve Google’ın bildiğimiz o meşhur renklerinden ilham alınarak tasarlanan yeni Google logosuyla sizleri baş başa bırakalım.

 

 

Google’ın yeni logosunda Product Sans adlı yeni bir yazı tipi kullanılmış. Ayrıca arama motorunun görmeye alıştığımız mavi, sarı, kırmızı ve yeşil renkleri logoya oluşturmuş. Logonun gayet sade ve basit olmasının da her zamanki Google tasarım çizgisine uyduğunu söyleyebiliriz.

Yeni Google Logosuyla ilgili videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir;

Galaxy Note 5’e Çekiçle Dayanıklılık Testi

Yorumlar
Yukarı Çık