Mobil

Google Fit Yayınlandı

Apple’ın iOS 8’le birlikte yayınladığı HealthKit’e karşılık Google nihayet kendi sağlık uygulamasını yayınladı. Android’e özel olan Google Fit, kullanıcının sağlık hedefleri ve egzersiz istatistiklerini tek bir uygulamada incelemeyi sağlıyor.

Sağlık ve egzersiz takipçisi olarak kullanılan Google Fit, koşu, yürüme, bisiklete binme gibi aktivitelerin takibini yaptığı gibi harcanan kalori, egzersiz hedefleme gibi özellikler de sunuyor.

3. parti egzersiz takip cihazlarıyla da uyumlu çalışabilen Google Fit uygulaması sayesinde bu cihazların elde ettiği veriler Google Fit’te depolanarak takip edilebilecek ve karşılaştırmalar yapılabilecek. Ayrıca Google Fit’in Android Wear işletim sistemli cihazlarla tam uyumlu şekilde çalıştığını söylemeye bile gerek yok.

Bakalım devlerin sağlık uygulamalarındaki kapışmalarında kim daha baskın çıkacak? Apple’ın HealthKit’i mi yoksa Google Fit mi?

Android kullanıcılarının uygulamayı Google Play‘de bulabileceğini belirtelim. Son olarak uygulamanın henüz bir widgeta sahip olmaması kötü olmuş diyebiliriz.

Yorumlar
Yukarı Çık