Mobil

Google’dan WhatsApp’a Rakip Geliyor

Anlık mesajlaşma uygulamalarının popülaritesi günden güne artarken, teknoloji devlerinin konuya olan ilgisi de artıyor. Google’ın da anlık mesajlaşma uygulaması furyasına katılması bekleniyor. Hangouts’tan bahsetmiyoruz.

WhatsApp’la başlayan basit anlık mesajlaşma uygulamaları furyası, Facebook’un bu uygulamaya 19 milyar dolar ödemesiyle bir anda herkesin dikkatini çekti. Çeşitlenen uygulama dünyasına rağmen hiç birisi WhatsApp’ın yerini alamadı. Fakat ya dünyada çok yaygın kullanılan Android işletim sistemine gömülü basit ama işlevsel bir anlık mesajlaşma uygulaması olsaydı? 

İşte Google, mobil işletim sistemi Android‘e temel ihtiyaç haline gelen uygulamalar geliştireceğini açıkladı. Bunlardan biri de anlık mesajlaşma için olacak. Yani artık Android işletim sistemine sahip bir cihaz alan kullanıcılar uygulama mağazasından herhangi bir 3. parti uygulama indirmeden internet üzerinden anlık mesajlaşma uygulamasına sahip olacaklar.

Biraz gecikilmiş olsa da bu fikir WhatsApp’ın tahtını sallayacak gibi görünüyor. Google, söz konusu uygulamaların 2015 yılında çıkacağını da duyurdu. Bakalım WhatsApp’a deve yüküyle para ödeyen Facebook’tan karşı bir hamle gelecek mi?

Yorumlar
Yukarı Çık