Gündem

Google’da Büyük Değişim, Yeni Teknoloji Devi Alphabet Oldu

Teknoloji devi Google’ın CEO’su Larry Page dün gece Google şirketlerinin Alphabet adlı yeni bir şirket bünyesinde toplandığını açıkladı.

Google’ın kurucularından Larry Page, dün yaptığı açıklamayla teknoloji dünyasının güncemine bomba gibi düştü. 11 yaşındaki Google, artık Alphabet bünyesinde bir şirket olarak hayatına devam edecek.

Yıllardır irili ufaklı şirketler satın alan Google, tüm şirketlerini yeni bir oluşum altında toplama kararı aldığını açıkladı.

Google’ın Yeni Adı “Alphabet”

Google bünyesinde faaliyet gösteren tüm şirketler Alphabet adlı yeni oluşuma katılırken, Google da arama motoru olarak Alphabet adlı yeni şirketin bünyesinde faaliyet göstermeye devam edecek.

Dün gece Larry Page’in abc.xyz internet adresindeki açıklamasıyla ilan edilen yeni oluşum konusunda bilgi verdi. Yeni yapılanmanın temel sebepleri şu şekilde açıklandı;

– Şirketimiz şu anda son derece iyi  işleyen bir sisteme sahip; ancak bu sistemi daha takip edilebilir ve daha düzgün bir hale getirebiliriz.

– Bu yeni yapılanma Google’ın bünyesinde bulunan tüm fırsatlara ve projelere daha iyi odaklanmamıza imkan verecek.

 – Birbirinden çok farklı olan hatta ilgisiz olan projeler bağımsız olarak sürdürüleceğinden daha iyi bir yönetime imkan verecek.

Alphabet, güçlü liderler ve bağımsızlık ilkesi çerçevesinde şekillendi. Çalışma prensibimiz her iş için ihtiyaç anında Sergey ve benim yardım edebileceğimiz güçlü bir CEO ile çalışmak.
 

Alphabet’in CEO’su Larry Page Başkan’ı ise Sergey Brin olacak. Arama motoru ve reklam konularında faaliyetlerini sürdürecek olan Google’ın CEO’su ise Android platformunun yönetimindeki Sundar Pichai oldu.

Alphabet’in alfabedeki tüm harfleri temsilen Google’ın değişik projelerinin baş harflerini temsil ettiği ve çatı kuruluş olarak görev yapacağı belirtiliyor.

Yorumlar
Yukarı Çık