Mobil

Galaxy S8 Çıkış Tarihi Belli Oldu

Samsung’un merakla beklenen yeni üst seviye akıllı telefonu Galaxy S8’in çıkış tarihi belli oldu. Tedarikçilerden kaynaklı sızıntılar bu yıl takvimin biraz değişik olacağını gösteriyor.

Galaxy Note 7 ile yaşanan hezimetten sonra Samsung’un yeni üst seviye telefonu için beklentiler hayli yükseldi. Dünyanın en büyük telefon üreticileri arasında yer alan marka, kullanıcıların gözünde kaybettiği güvenilirliğini yeniden kazanmak için Galaxy S8 ile Note 7 hezimetini unutturabilecek mi?

Her yıl Samsung MWC kongresinde yeni amiral gemi modelini tanıtıyordu. Hemen tanıtımın ardından da cihazlar satışa sunuluyordu. Fakat bu kez 27 Şubat’ta başlayacak MWC kongresinden hemen sonra Galaxy S8’i hemen piyasada göremeyeceğiz.

Tam tarih ortaya çıktı

Tedarikçilerden kaynaklı sızıntılara göre Galaxy S8’in seri üretimi Mart ayında başlayacak. Ve tüm dünyada satışa çıkacağı tarih 18 Nisan olacak. Yine aynı kaynaklara dayandırılan bilgilere bakılırsa 10 milyon adet Galaxy S8 üretimi hedefleniyor.

Kısacası bu yıl Samsung’un amiral gemi modeli 1 ay kadar daha geç satışa çıkmış olacak. Tabi tüketicilerin kafasında gecikmeden çok yaşanan sorunların çözülüp çözülemeyeceği sorusu varken 1 aylık gecikme Samsung’a pek bir şey kaybettirmeyecek gibi…

Yorumlar
En Başa