Mobil

Galaxy S6 Edge Plus ve iPhone 6 Plus Serbest Düşme Testinde

Samsung’un geçtiğimiz hafta tanıttığı Galaxy S6 Edge Plus ve ezeli rakibi iPhone 6 Plus aynı anda serbest düşme testine tabii tutuldu. Hangisi daha dayanıklı?

Samsung’un geçtiğimiz hafta Galaxy Note 5’in yanında tanıttığı yeni kavisli ekrana sahip phableti Galaxy S6 Edge Plus’ın her iki kenarında da ekran çerçevesi olmamasına rağmen dayanıklı bir yapıya sahip olduğunu söyleyebiliriz. iPhone 6 Plus ile birlikte yapılan düşme testleri de bunu kanıtlıyor.

iPhone 6 Plus ve Galaxy S6 Edge Plus’ın dayanıklılık testleriyle ilgili videoya geçmeden önce videoda dikkat edilmesi gereken bir noktaya değinmek istiyorum. Telefonlar defalarca sert zemine bırakıldıktan sonra haliyle büyük zarar görüyorlar. Fakat videoyu çeken arkadaşın en sonra yaptığı karşılaştırmaya dikkat ederseniz iPhone 6 Plus’ın ekranı hep kapalı tutuluyor, Galaxy S6 Edge Plus’ın ekranı ise tam aksine sürekli açık tutuluyor. 

 

 

Bildiğiniz gibi ekran kapalıyken, yani herhangi bir ışık yaymıyorken üzerindeki çizik ve kırıklar çok daha belirgin oluyor fakat ekran açıksa, yani ışık yayıyorsa üzerinde bulunan çizikleri veya kırıkları gözle seçmek çok daha zorlaşıyor. Videoyu hazırlayan YouTube kanalı da sanırım bu konuda bir uyanıklık yapıp Galaxy S6 Edge Plus’ı olduğundan daha dayanıklı gibi göstermek için ekran ışığını hiç kapatmıyor.

Sonuç olarak bu kadar düşmeye hiçbir akıllı telefon dayanamayacağı için biz elimizden telefonu düşürürsek ne olur ona bakalım.

iPhone 6 Plus ve Galaxy S6 Edge Plus’ın serbest düşüş videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir;

Samsung Galaxy S6 Edge Plus’ın Tüm ÖZellikleri ve Görselleri İçin Tıklayın

Nokia 3310’un üzerine kor halindeki nikel topu bırakırsanız ne olur?

Yorumlar
Yukarı Çık