Mobil

Galaxy S5, iPhone 6 ve One M8 Hız Testinde

Samsung, HTC ve Apple’ın amiral gemileri günlük kullanım testine tabî tutuldu. Testin günlük uygulamaları içermesi cihazlar arasındaki farkı görmekte çok daha net bir gösterge oluşturuyor.

İki Androidli amiral gemisinin yanında Apple’ın son cihazı iPhone 6 Phonearena ekibinin günlük kullanım testinde yan yana getirilmiş. Testte Kronometre, kamera, galeri, tarayıcı ve 3 adet aynı oyun arka arkaya açılıyor. RAM temizleme işlemi yapılmadan cihazlar sürekli aynı işlemlere zorlanıyor. 

Test sonuçları ise şaşırtmadı;

Yukarıdaki döngünün 2 kez tekrarlandığı testte iPhone 6, 1 dakika 55 saniyede testi birincilikle tamamlarken, One M8, 2 dakika 9 saniye ile ikinci oluyor. Galaxy S5, 2 dakika 58 saniye ile TouchWiz arayüzünün yavaşlığını bir kez daha kanıtlamış oluyor.

Sadece 7 uygulamanın ikişer kez açıldığı testte bile iPhone 6’nın Galaxy S5’ten 1 dakika daha hızlı olabilmesi günlük olarak yüzlerce kez yapılan işlemlerde kullanıcıya ne kadar zaman kazandırır siz tahmin edin. Bu testten de anlaşılıyor ki 3 GB RAM, 5 GB RAM yazılımınız kadar işe yarıyor. Zira 1 GB RAM‘e sahip iPhone 6’nın One M8’i alt edebilmesinin tek sebebi yazılım.

İşte o test videosu…

Yorumlar
Yukarı Çık