Gündem

Finlandiya Kendi Emojilerini Yaptı!

Yazılı mesajlarda kullanılan duygu sembolleri olan emojileri Finlandiya resmen millileştiriyor. Finlandiya vatandaşları artık birbirlerine “ulusal emoji“ler gönderebilecek.

Finlandiya, kendine özgün ve özel yanlarını göstermek amacıyla emoji üretmeye başladı. Yılbaşına kadar kendi emoji setini tamamlamaya başlayan Finlandiya, bu alanda bir ilk gerçekleştirdi.

Şimdiden 3 adet emoji tamamlanmış ve bunların ikisini biz Türk vatandaşları iyi biliyoruz.

Nokia 3310

Finlandiyalılar Nokia 3310 efsanesini emojileştirdi. Bilindiği üzere kırılmaz ve dayanıklı olan Nokia 3310, aynı zamanda Finlandiyalılar’ın dayanıklı bir millet olduğuna da bir gönderme yapıyor.

Fin Hamamı (Sauna)

Fin hamamı ve saunasını neredeyse çoğu spor salonlarında görebiliyoruz. Hamam kültüründe Finlandiyalılar’ın dünyaya kazandırdığı şeylerden biridir. Finlandiyalılar için oldukça kutsal bir yer sayılır ve tamamen çıplak gidilir.

Metalciler

Headbanger diye tabir edilen kişiler de Finlandiyalılar için oldukça önemli bir yer kaplıyorlar. Her Finlandiyalının içinde bir headbanger yatar diyorlar.

 

Şimdiye kadar 3 eğlenceli emojiyi piyasaya süren Finlandiyalılar bu setin 30 adet emojiye ulaşacağını da belirtti. Öte yandan emojiler Türkçe de dahil olmak üzere 13 dilde yayınlanacak.

Yorumlar
Yukarı Çık