Oyun

Final Fantasy XV, Tokyo Game Show

Square Enix, Final Fantasy XV ile Tokyo Game Show’da.

Square Enix, hayranları tarafından merakla beklenen Final Fantasy XV ile Tokyo Game Show‘a heyecan kattı. Square Enix, yayınladığı görseller ve video yanında, demo tarihi ve yeni yönetmeni gibi açıklamalarla bizleri adeta bilgiye boğdu.

Square Enix’in yaptığı açıklamaya göre Final Fantasy XV’in yeni yönetmeni artık Hajime Tabata. Kingdom Hearts ve Final Fantasy serilerine bugüne kadar yönetmenlik yapan Tetsuya Nomura, Final Fantasy’nin yönetmenlik koltuğunu bırakıp artık tamamen Kingdom Hearts’a yoğunlaşacak. Yeni yönetmen Hajime Tabata ise aslında seriye yabancı bir isim değil. Kendisini daha önce Final Fantasy Type-0 ve Final Fantasy Type-0 HD‘nin yönetmenlik koltuğunda görmüştük. Oyunun emin ellerde olduğu konusunda güvenimiz tam.

Square Enix’ten gelen bir diğer haber ise oyunun demo tarihi oldu. Firmadan daha önce yapılan açıklamalarda demo için 2015 yılı işaret edilmişti. Artık tam tarih de belli oldu. Playstation Blog üzerinden yapılan açıklamada demonun adı Fantasy XV: Episode Duscae olarak belirtildi. Çıkış tarihi ise 20 Mart 2015. Demoda ana oyundan farklı bazı içerikler de bulunacak. Demoya sadece Final Fantasy Type-0 HD’yi satın almış kişiler erişebilecek.

Tokyo Game Show’da Square Enix tarafından bir de video yayınlandı. Videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Yorumlar
Yukarı Çık