Oyun

Feodal Japonya Temalı Bir Assassin’s Creed Oyunu Şimdilik Ufukta Görünmüyor

Feodal dönem Japonya’sında geçen bir Assassin’s Creed oyunu bekleyenlere kötü haber.

Assassin’s Creed 3 ve Far Cry 4‘ün yönetmenliğini yapan Ubisoft‘tan Alex Hutchinson, Xbox resmi dergisine verdiği röportajda, Assassin’s Creed oyununda ninja olmak isteyenleri üzecek açıklamalarda bulundu.

Hutchinson verdiği röportajda, oyun yapımcılarının tarihte kullandığı temaların başında Feodal Japonya‘nın geldiğini, bu kadar sık kullanılan bir temayı da Assassin’s Creed de kullanmak istemediklerini söyledi. Hutchinson konuşmasında “Assassin’s Creed serisi her zaman, şimdiye kadar oyunlarda daha az kullanılmış dönemleri ele alan, onları çekici, eğlenceli ve yeni bir şekilde sunan bir seri olmuştur. Feodal Japonya dönemi, bir Assassin’s Creed oyunu için oldukça iyi olurdu, burası kesin. Fakat oyuncularda ‘Bunu daha önce oynamıştım, daha önce samuray, ninja olmuştum’ hissi oluşturacaktır.” şeklinde belirtti.

Bunun dışında Hutchinson, “peki bir Assassin’s Creed oyununun hangi tarihi temada geçmesini isterdiniz” şeklindeki soruya ise “İngiliz hakimiyetindeki Mısır’da” şeklinde yanıt verdi. Bu, yeni oyun hakkında bir ipucu mu yoksa öylesine belirtilmiş bir temenni mi? Bunu henüz bilmiyoruz.

Yorumlar
Yukarı Çık