İnternet

Facebook Sahte İsim Kullanımına İzin Verdi!

Facebook’un gerçek isim kullanma politikası, protestoların artmasıyla birlikte değişime gidecek.

Dünyanın en popüler sosyal medya platformu Facebook, bilindiği üzere doğum günümüzden cep telefon numaramıza kadar kişisel bilgilerimizi biliyor. Şirket, protestolar sonucu aldığı radikal bir kararla gerçek isim kullanımı hakkındaki “gerçek isim politikası“nı değiştiriyor.

Kararın alınmasındaki en büyük faktör, Facebook‘un en çok kullanıldığı bölge olan Güney Amerika halkının eleştiri ve protestoları olarak gösteriliyor. Halk, bu politikanın saçmalığını duyurmak için profil isimlerini komik ve alakasız kelimelerle değiştirdi.

Facebook, bildiğiniz gibi kullanıcının isminde gerçek olmayan ve alakasız kelimeler varsa o hesabı kapatıyor. İşte Facebook, aldığı binlerce eleştiri ve protestolar sonucu kullanıcılara boyun eğmek zorunda kaldı.

Facebook’un yeni isim politikasına göre isminizden farklı bir isim kullanmayı istiyorsanız aşağıdaki iki adımı yapmanız gerekiyor;

  • Facebook, isminizin yanına küçük bir not eklemenize izin verecek. Böylece gerçek isminizden farklı bir isim kullanıyorsanız Facebook yetkilileri bunu bilecek.
  • Facebook sahte isim kullanmanıza müsada edecek fakat bunu sadece sizden daha fazla bilgi alması durumunda gerçekleştirebilecek.

Yorumlar
Yukarı Çık