İnternet

Facebook Messenger Yapmaz Öyle Şeyler

Facebook, Messenger uygulamasına ait giderek artan dedikodulara yanıt verdi. Facebook Messenger uygulamasının kullanıcıların hareketlerini kaydettiği iddiası o denli yayıldı ki Facebook iddiaları resmi olarak yalanlama ihtiyacı hissetti. İşte detaylar…

İnternet dünyasını sallayan Facebook Messenger‘ın kullanıcı hareketlerini kaydettiği yönündeki iddialar işi, şirketin resmi kanallardan yalanlamasına kadar getirdi. Bakalım resmi yalanlama durumu değiştirecek mi?

Facebook, Messenger uygulamasının kullanıcıların izni olmadan herhangi bir şey yapmadığını ve video görüntülerinin kaydedilmesi gibi bir durumun kesinlikle söz konusu olmadığını belirtti. Uygulamanın iletişimi kolaylaştırma düsturuyla oluşturulduğunu belirten yetkililer, Messenger’ın muadillerine oranla %20 daha hızlı olduğunun da altını çiziyor.

Kısaca, Messenger’ın kullanıcıların video ve ya ses kayıtlarını kaydettiği yönündeki suçlamalara Facebook’tan; “Bizim Messenger yapmaz öyle şeyler.” şeklinde açıklama geldi. Fakat yine de insan düşünmeden edemiyor, yapıyor olsa bile Facebook resmi olarak bunu kabul eder miydi?

Yorumlar
Yukarı Çık