Mobil

Facebook Haber Kaynağı Yenilendi

Facebook “Ana Sayfamız” veya platformun kendi isimlendirmesiyle “Haber Kaynağı” güncellendi.

Facebook’un  “Haber Kaynağı” daha kişisel bir deneyim sunmak adına yenilendi. Güncelleme ile ilgili yapılan açıklamada, kullanıcıların ilgisini daha fazla çeken gelişmeleri onlara daha öncelikli olarak sunabilmek adına bir güncelleme yapıldığı belirtildi.

 

 

Güncelleme ile birlikte “Haber Kaynağı” için daha fazla ayar kullanıcılara sunuluyor. Mesela artık haber kaynağında görmek istemediğiniz kişi yada sayfaların gönderilerini görünmez hale getirebiliyorsunuz. 

Aslında bu bize biraz Twitter’da bulunan “sessize al” özelliğini hatırlatıyor. Yani “Haber Kaynağı”nda görünmesin dediğimiz kişi ve sayfaların gönderileri “Ana Sayfa”mızı işgal etmeyecek fakat yine her istediğimiz zaman profillerine erişerek neler paylaştığına göz atabileceğiz. Karşı tarafın da bundan haberi olmayacak.

 

 

Bunun tam tersine kesinlikle paylaşımlarını kaçırmak istemediğiniz kişi veya sayfaları seçerek tüm gönderilerini “Haber Kaynağı”nda üst sıralara taşıyabiliyorsunuz.

Ayrıca Facebook, daha önce beğendiğiniz sayfalarla ilgili olarak sizlere daha isabetli sayfa önerileri getirmek için de bazı düzenlemeler yaptı. 

Tüm bu güncellemelerden yararlanmak için “Ayarlar” kısmına giderek paylaşımlarını görmek istemediğiniz sayfa ve kişileri yada paylaşımlarını kaçırmak istemediğiniz sayfa yada kişileri belirlemeniz gerekiyor.

Bugün itibariyle Facebook’un iOS uygulamasında geçerli olan güncelleme Android ve Web versiyonlarına bir hafta içerisinde verilecek.

Facebook sayfalarından bu kadar bahsetmişken, güncel teknoloji haberlerini kaçırmamak için aşağıdaki bağlantıya tıklayarak Facebook sayfamızı beğenmeyi ihmal etmeyin.

Herkes İçin Teknoloji Facebook Sayfası İçin Tıklayın

Yorumlar
Yukarı Çık