İnternet

Facebook Dürtmeye Son Verdi

Dünyanın en büyük sosyal ağı olma ünvanına sahip olan Facebook, bir yandan kullanıcılara yeni servisler sıunarken, eski servislerinden bazılarını da gözden geçiriyor. Facebook'un gözden geçirdiği son uygulaması da "Poke" oldu.

Facebook'un ilk zamanlarında gayet popüler olan "Poke" (Dürtme), zamanla gördüğü ilgiyi kaybetmişti. 2012 yılında ise Facebook "Poke"u ayrı bir mobil uygulama olarak sunarak yeniden hareketlendirme girişimlerinde bulunmuştu. Son haliyle uygulama, kişilerin 10 saniyelik videoları birbirine göndermesi, fotoğraf paylaşması ve mesaj yazmalarına imkan veren bir hal almıştı. 

"Poke" uygulamasının son haline baktığımızda, Facebook'un diğer servisleriyle yapabileceğiniz aktiviteleri size sunması bakımından işlevselliğini kaybetmiş bir konumda yer alıyordu. Ayrıca, mobil uygulama olarak sunulan "Poke", "Snapchat" kopyası bir uygulama olmuştu. 

Andorid ve Windows Phone sürümü yapılmamış olan uygulama, iOS kullanıcıları arasında popülerliğini belli seviyede korumayı başarıyordu. Ancak Facebook, yaptığı bir açıklamayla uygulamanın App Store'dan kaldırıldığını açıkıladı. Detaylı bilgi vermeyen Facebook, böylelikle "Poke" yani "Dürtme" uygulamasına son vermiş oldu.

Yorumlar
Yukarı Çık