İnternet

Facebook’a Satın Al Butonu Gelecek

Dünyanın en büyük sosyal ağı Facebook kendini yenilemeye devam ediyor. Basit bir sosyal medya mecrası olmaktan öte, dev bir internet platformu olma yolunda evrilen dev site kullanıcılara sunacağı yeni özelliğiyle e-ticaret sitelerine entegrasyonda bir adım daha ileri gidecek.

Bir süredir Facebook’un “Satın Al” butonu üzerinde çalıştığı biliniyordu. Yapılan açıklamada bu özelliğin sınırlı sayıda kullanıcı tarafından denendiği ve kısa süre içerisinde genel kullanıma sunulacağı belirtildi.

Yeni özellikle Facebook’taki bazı gönderilerde “Satın Al” butonu görüntülenecek. “Satın al” butonunun hangi gönderilerde hangi şartlarda görüntüleneceği henüz netlik kazanmamış olsa da reklam içeren gönderilerde olacağını tahmin etmek güç değil.

Bu yolla dev sosyal ağ Facebook, kazanç yollarına bir yenisini daha eklerken, kullanıcılar beğendikleri ürünlere daha kolay ulaşma imkanı bulacak. Facebook’ta reklam yayını yapan şirketler ise tüketiciye bir adım daha yaklaşmış olacak.

Daha önce Twitter‘ın da benzer bir çalışma içerisinde olduğunu duyurmuştuk. Bakalım sosyal ağların “Satın al” merakı ne tür sonuçlar doğuracak.

 

Yorumlar
Yukarı Çık