İnternet

Facebook’a Sakla (Save) Butonu Geliyor

Dünyanın en büyük sosyal ağı Facebook artan kullanıcı sayısı ve paylaşımların getirdiği sıkıntılarla başa çıkmaya çalışıyor. Yayın akışını takip etmekte zorlananlar için “Save” butonu geliyor.

Tüm internet kullanıcılarının bir Facebook hesabı olduğu, hatta Facebook hesabının insanların internetteki kimlikleri haline geldiği şu günlerde kullanıcılar yayın akışlarında paylaşılan içerikleri takip etmekte ve ya sevdikleri herhangi bir içeriği tekrar bulmakta sıkıntı yaşadığı da bir gerçek.

İşte bu sıkıntılarının çözümünü tek tuşta bulan Facebook, artık beğenilen, tekrar görüntülenmek istenen içerikleri ayırabileceğiniz bir sistem getiriyor. “Save” (Sakla) özelliğiyle artık Facebook kullanıcıları seçtikleri içerikleri bir araya toplayabilecek.

Önümüzdeki günlerde iOS, Android ve Web kullanıcıları için kullanıma sunulması beklenen özellik birçok Facebook kullanıcısı tarafından beğenilirken bazıları da bu özelliğin “Haber Kaynağı” yani Facebook anasayfasındaki yayın akışını zayıflatacağını düşünüyor.

 

Yorumlar
Yukarı Çık