İnternet

En Çok Pil Harcayan Tarayıcılar Hangisi?

Digital Citizen firması yaptığı bir testle dünyada en çok kullanılan tarayıcıların hangisinin daha çok pil harcadığını ortaya çıkardı.

Mobil, laptop, tablet veya masaüstü cihazlarda en fazla pil tüketen uygulamaların başında tarayıcılar geliyor. Telefonunuzda veya bilgisayarınızda görev yöneticisini kullanarak en fazla RAM kullanan uygulamalara baktığınızda o uygulamalar doğal olarak en fazla pil yiyen uygulamalardır.

Bahsedeceğimiz bu haberde Digital Citizen‘in yapmış olduğu test sonucu pili en çok ve en az kullanan tarayıcılardan bahsettik.

Surface Pro 3, Asus ZenBook UX305F ve Toshiba Portege Z20t-B dizüstü bilgisayarlarla gerçekleştirilen testte, Firefox, Google Chrome, Internet Explorer, Opera ve Microsoft Edge tarayıcıları karşılaştırıldı.

Test sonucu Microsoft’un iki tarayıcısı IE ve Edge, üç testten de oldukça iyi bir sonuçla ayrıldı. Ayrıca Internet Explorer’ın Microsoft Edge’i bu testte geçtiğini de belirtelim. Bu iki tarayıcıdan sonra sırayı Mozilla Firefox takip ediyor.

Yapılan 3 testin sonucunda son sırayı Google Chrome aldı. Yani pil dayanıklılığını önemseyen kullanıcılara tavsiye olarak Google Chrome’dan uzak durmalarını söyleyebiliriz.

Yorumlar
Yukarı Çık