Donanım

Emojiler için Özel Klavye

Austin’li şirket EmojiWorks, emojilerin ayrı bir pencere yada uygulama kullanılmadan kullanılabilir bir klavye üretti. 

Bunun benzer örnekleri dünyada üretilmişti ancak EmojiWorks eklentisiz ürettiği için bu alanda ilk klavye özelliği taşıyor. Önceki zamanlarda ise Tom Scott silikon bir klavye gerçekleştirmişti. Klavye alanında çalışmalar ivme kazanmaya devam ediyor.

Klavyeyi inceleyecek olursak beyaz bir tasarım bizleri karşılıyor. Klavye adı üstünde emoji olduğu için tuşların üstünde çeşitli ifadeler yer alıyor. Her tuş maksimum 3 ifade içerebiliyor. Klavye kelimeler içinde kullanıyor. Emoji ifadeleri içinse klavyenin alt kısmında bulunan emoji tuşuna basmanız yeterli oluyor. Klavyenin 79 tuştan oluştuğunuda belirtelim.

Klavye, Bluetooth özelliğine sahip ve Mac, iOS, Windows Tabletler, laptoplar ve masaüstü bilgisayarlar ile uyumlu. EmojiWorks emojileri emoji ekleme hızınızı 10 katına çıkarıyor.

3 farklı fiyat seçeneğiyle karşımıza çıkıcak olan emeoji klavyede Temel Emoji Klavyesi (79.95 $) 47 emoji kullanma imkanı veriyor , Keyboard Plus ise (89.95 $) 94 emoji kullanabiliyoruz .Son olarak ise Ve Plus yani pro versiyonu (99.95 $) ise 120 emojiyle geliyor.

Emoji klavyesinin tanıtım videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Yorumlar
Yukarı Çık