Oyun

EA DLC’lerden 1 Milyar Dolar Hedefliyor

Electronic Arts sözcüsü, bu yıl DLC’lerden 1 Milyar Dolar hedeflediklerini açıkladı.

Oyuncular arasında pek sevilmese de artık günümüz oyunlarının olağan birer parçası haline gelen DLC (indirilebilir içerik) çılgınlığı büyümeye devam ediyor. Oyunlara kimi zaman yeni karakterler, silahlar, haritalar vs. gibi bir çok yeni ögeyi beraberinde getiren DLC’ler, bazen de oyundaki bir köpeğin rengini değiştirmekten (Call of Duty) öteye gidemiyor.Kimi zaman ana oyunun normalde bir parçası olacak bir ögeyi kırpıp DLC olarak verdikleri hissiyatına da kapıldığımız oluyor. Hatta Ana oyunun çıktığı gün piyasaya sürülen bazı DLC’ler de bu düşüncelerimizi destekler nitelikte. DLC piyasası gelecekte neler getirir bilinmez ama EA’in yaptığı açıklama, pazarın büyüklüğünü gözler önüne sermekte.

Electronic Arts sözcüsünün Bloomberg‘e yaptığı açıklamaya göre, firma bu yıl sadece DLC’lerden 1 Milyar Dolar gelir hedefliyor. İstatistiklere baktığımızda bunun o kadar da uzak bir hedef olmadığını görebiliyoruz. Analist firması Cowen & Co‘ya göre sadece Madden NFL 2015 bu yıl DLC’leri ile birlikte 350 Milyon Dolar gelir elde edecek. EA’den gelen açıklama da bunu destekler nitelikte. Madden NFL serisi her yıl %350 büyüme sergiliyor.

Rakamlara ve EA’den bu yıl çıkacak oyunlara baktığımızda 1 Milyar Dolar hedefini tutturmamaları için hiç bir sebep yok gibi.

Yorumlar
Yukarı Çık