Diğer Elektronik

Droplet Akıllı Fıskiye Çiçek Sulama Devrini Bitiriyor

Teknoloji artık heryerde. Akıllı sistemler hayatımızın her alanına kolaylık getirmeye devam ediyor. Droplet akıllı fıskiye, bitki sulama işini sizin için sistematik hale getiriyor. Bu akıllı sistem sayesinde su tüketimini %90’a kadar azaltabilirsiniz.

Mobil ve ya Masaüstü cihazlarınıza bağlayarak kolay arayüzü sayesinde hangi tür bitkilere sahip olduğunuzu ve bitkileri nerelere yerleştirdiğinizi Droplet‘e söylemeniz yeterli. Gerisini bu ufak akıllı ve garip şekilde gelecekten gelmiş gibi görünen cihaz hallediyor.

Olay bu kadar basit de değil ayrıca. Droplet, girdiğiniz bitki türünün ne kadar suya ihtiyaç duyduğunu Wi-Fi kaynaklarıyla internete bağlanıp hesaplıyor. Bitkinizi çürütecek kadar sulamıyor. Ayrıca farklı meteoroloji kaynaklarını tarayarak yağmur yağıp yağmayacağına göre sulama işlemlerini ayarlıyor. Ve tüm yapılan işlemleri grafikler halinde kullanıcıya sunuyor. E daha ne yapsın.

Su tüketimini %90’a kadar azaltabildiği belirtilen cihaz şu an 300 $ fiyat etiketine sahip. Fakat su tasarrufu hesaplandığında, belli boyuttaki bahçe sahipleri için kârlı bir yatırım olacağa benziyor.

Yorumlar
Yukarı Çık