İnternet

Dropbox: “Biz Hacklenmedik!”

Sabah saatlerinde 7 milyon kullanıcısının şifre ve giriş bilgilerinin hacklendiği haberini verdiğimiz Dropbox, saldırının kendilerine yapılmadığını açıkladı.

Popüler bulut depolama platformu Dropbox, 7 milyon kullanıcısına yönelik saldırılarla sallandı. Gün içinde açıklamalar ard arda geldi. Resmi bloğundan olaya netlik kazandıran Dropbox yetkilileri, saldırının doğrudan Dropbox’a yapılmadığını duyurdu. 3. parti uygulamalar aracılığıyla kullanıcıların şifrelerini çalan hackerları engellemek adına tüm kullanıcılarından şifrelerini değiştirmelerini isteyen yetkililer, Dropbox’ın herhangi bir güvenlik zaafiyeti içinde bulunmadığı vurguladılar.

Snapchat olayını andırıyor !

Dropbox’ın bu açıklaması geçtiğimiz hafta yaşanan Snapchat skandalını akıllara getirdi. Snapchat’ten çalınan 200 bin kişiye ait fotoğraf ve bilginin Snapsave adlı 3. parti bir Android uygulamasından kaynaklandığı tespit edilmiş ve kullanıcılara kesinlikle 3. parti uygulamalar kullanmamaları tavsiye edilmişti. Aradan bir hafta geçmeden Dropbox kullanıcılarının da başına aynı şey geldi. Eğer siz de herhangi bir sosyal medya hesabınıza ya da bulut hesabınıza ek bir 3. parti uygulamayla bağlanıyorsanız kesinlikle bu uygulamalardan vazgeçmeli ve uygulamaların erişimlerini hesap ayarlarınızdan kaldırmalısınız.

Yorumlar
Yukarı Çık