Gündem

Dove’dan Emoji Uygulaması

Ünlü temizlik markası dove sosyal medyada farklı bir adım attı. 

Her mecrada severek kullandığımız emojileri farklı bir boyuta sokarak yeni bir renk getiren dove düz saçlı emojiler yerine kıvırcık saçlı emojileri hayata soktu. Bu kıvırcık saçlı emojiler ile farklı bir renk farklı bir tat gelmiş oldu. Markanın bunu yapmasındaki amacının kıvırcık saçlılar için geliştirilen ürünlerin piyasaya sürülmesi.

Unilever saç bakım ürünlerinden sorumlu Pazarlama Müdür Yardımcısı Rob Candelino yaptığı açıklamalara göre “Birleşmiş Milletlerde her  üç kadından birinin  kıvırcık saçları olsa bile, klavyelerde kendileri gibi görünen ifade bulamıyorlar bundan dolayıda üzgün oluyorlar bu bir iletişim eksiğidir” 

4 Kasım Perşembe gününden itibaren Google Play Store ve App Store’dan indirilebilecek olan emojiler yedi animasyonlu gıf dahil olmak üzere 131 varvasyon ve   27 farklı tipte olacak. Aynı zamanda emojiler kullanıcıya oynama şansı vericek yani emojilerin saç,ten,uzunluk gibi özellikleriyle oynanabilecek bu özellikte kullanıcının kendine has tip seçimini kolaylaştırcak.

Dove, bu kampanya için Twitter ile de iş birliği yaparak Twitter’da #LoveYourCurls etiketi ile atılan  her paylaşıma otomatik olarak  tweete kıvırcık emojilerden birini ekliyor. 

Yorumlar
Yukarı Çık