Yazılım

Dikkat: Bu Güncelleme Windows 7’yi Çökertiyor

Geçtiğimiz günlerde yayınlanan Windows 7 güncellemesi şikayet alıyor. Güncellemenin bazı PC’leri kilitlediği ortaya çıktı. İşte detaylar.

Microsoft’un Windows 7 için yayınladığı son kernel güncellemelerinden birinin sistemlerde kilitlenmeye yol açtığı belirtildi. Genel olarak Windows 7 kullanıcılarının şikayet ettiği sorunun tüm sürümlerde meydana geldiği ortaya çıktı.

Peki ne yapılmalı?

Söz konusu güncelleme Windowsunuzun rastgele mavi ekran vermesine ve ya kilitlenmesine yol açıyor. Eğer sizin bilgisayarınız da bu güncellemeyi otomatik olarak indirip yüklediyse silmenizde fayda var.

KB2982791 kernel güncellemesi olarak adı geçen güncelleme 0x050 hata koduyla “PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA” şeklinde hata mesajı almanıza sebep oluyor. 

Sorunu aşmak için KB2976897, KB2982791 ve KB2970228 güncellemelerini bilgisayarınızdan kaldırmanız gerekiyor. Bunun için Denetim Masası > Programlar > Programlar ve işlevler > Yüklü Güncellemeler yolunu izleyerek listeden yukarıda kodlarını verdiğimiz güncellemeleri bulup kaldırmanız gerekiyor. 

Henüz sizin bilgisayarınızda bir sıkıntıya yol açmamış olabilir fakat her ihtimale karşı kontrol edip eğer indirilmişse temizlemenizde fayda var.

Yorumlar
Yukarı Çık