Oyun

Diablo 3’e 2.1.0 Yaması Yayınlandı

Bir süredir betası devam eden, Reaper of Souls ek paketi için ilk büyük yama olan 2.1.0 nihayet yayınlandı.

Bir yama için uzun sayılabilecek beta sürecinin ardından nihayet bugün Reaper of Souls için 2.1.0 yaması yayınlandı.

Yama, karakterlere özel yetenekler ve bu yeteneklere ait Runeler’de bazı değişikliklerin yanı sıra, Greater Rifts, Seasons gibi büyük yenilikler getiriyor.

Greater Riftler‘e, önceden bildiğimiz Nephalem Riftler‘i gibi Obelisk üzerinden açtığımız portallardan ulaşıyoruz. Belirli bir süre açık kalan bu riflerin sonunda Rift Guardian karşımıza çıkıyor. Guardian’ı öldürdüğümüz takdirde çeşitli hazinelerin yanı sıra Legendary Gemler‘e sahip olma şansımız var. Bu gemlerinde karakterimiz gibi seviye atlayabildiğini belirtelim. Ayrıca bu Riftleri açmak için kullandığımız anahtarları da seviye atlatıp daha zorlu riftlere geçebiliyoruz. Hem Legendary Gemler’i, hem de Rift anahtarlarını, Riftlerin sonunda karşımıza çıkacak olan NPC’den geliştirebiliyoruz. Legendary Gemler’in gelişme şansları bulunduğumuz Rift’in seviyesine göre değişiyor. Ek olarak artık Treasure Goblinler belli bir şansla öldüklerinde arkalarında bir portal bırakıyorlar. Bu portallar bizi hazineler ve zorlu yaratıklarla dolu yeni bir boyuta geçiriyor. Siz de benim gibi Treasure Goblinler’in kaçarken nereye gittiklerini merak edenlerdenseniz merakınızı gidermek için bu portallara bir göz atmanızı öneririm.

Seasons ise Diablo 2 den alıştığımız sisteme benzer nitelikte. Seasons ile birlikte yeni bir Seasons karakteri açarak oyuna sıfırdan başlıyoruz. Seasons karakterleri, diğer karakterlerimizden ayrı Stash‘a sahipler. Seasons’a özel yeni Legendary eşyalar ve Gemler bulunuyor. Ayrıca yine kendine özel “Achievement”lari bulunuyor.

Bunların yanı sıra yama, Reaper of Souls oyuncularının Stashlar’ına ek depo alanı getiriyor. Yamanın getirdiği yeni özellikler için şu adrese girip detaylı bilgi alabilirsiniz. Ayrıca Blizzard tarafından yeniliklerin tanıtımını yapan güzel bir oyun içi video da yayınlandı. Videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Yorumlar
Yukarı Çık