İnternet

Çıplak Ünlü Skandalının Faturası Google’a Kesildi

Geçtiğimiz günlerde defalarca yaşanan ve çıplak ünlü skandalı olarak anılan, iCloud hesaplarından bazı ünlü isimlerin çıplak fotoğraflarının çalınarak internette bazı mecralarda yayınlanması olayında fatura Google’a kesildi.

Ünlü avukat Marty Singer, Rihanna, Jennifer Lawrence, Kim Kardashian, Kate Upton, Amber Heard ve Selena Gomez gibi ünlülerin iCloud hesaplarından çalınan mahrem fotoğrafların Reddit ve 4Chan gibi sitelerde yayınlanması konusunda harekete geçti. Konuyla ilgili Google’a adeta bir tehdit mektubu yazan Singer, en büyük sorunlu olarak Google’ı işaret etti.

Google’ı özel hayata karşı etik davranmamakla suçlayan Singer, ayrıca internet devinin kadın haklarına tecavüz ettiği suçlamasını da yöneltiyor.

Page Six‘in haberine göre Singer başta olmak üzere pek çok avukat, Google’ın bu fotoğrafları yayınlayan sitelere karşı önlem almadığını, hatta bu olay üzerinden milyonlarca dolar gelir elde ettiğini savunarak yasal süreç başlatma hazırlığında olduklarını duyurdular. Google’ın sahibi olduğu Blogspot ve YouTube‘un halen bu görselleri paylaşmakta olduklarını belirten avukatlar, konuyla ilgili önlem alınmadığını bunun da açıkça suç teskil ettiği savunuyorlar.

Google cephesinden henüz konuyla ilgili bir açıklama gelmedi. Fakat suçlamaları kabul etmeyip hackerları işaret edecekleri kesin.

Yorumlar
Yukarı Çık