Oyun

Call of Duty: Advanced Warfare’a Derece Sistemi

“Ranked Play” sistemiyle Call of Duty: Advanced Warfare’da rekabet kızışacak.

Yapımcı firma Sledgehammer Games‘in açıkladığına göre Call of Duty: Advanced Warfare‘a 9 Ocak tarihinde “Ranked Play” sistemi dahil edilecek. Sistem oyunun çoklu oyuncu modunda rekabeti üst seviyelere taşıyacak ve başarılı olanlara çeşitli oyun içi ödüller dağıtacak.

Bronze-Silver-Gold-Platinum-Diamond-Master-Grand Master şeklinde derecelendirilecek sistemde oyuncular 4’e 4 maçlarda kendi derecelerindeki diğer oyuncularla karşılaşacak ve maçı kazanmaları halinde 15-25 arasında bir puanı hanelerine yazabilecekler. Oyunun kaybedilmesi halinde ise 10 ila 20 arası bir puan hesaplarından düşülecek. Oyunu terk etme de maç kaybetmeyle eş değer sayılacak.

Kazanılan puanlar 100‘e ulaştığında bir üst dereceye yükselecek oyuncuların daha üst kademelere geçebilmeleri için ise yine derece başına 100’er puan kazanmaları gerekecek. Master derecesine yükselen oyuncular arasında bulunan ilk 100 kişi ise Grand Master seviyesine erişebilecek.

Dereceli oyun sistemindeki maçlarda oyunun e-spor kuralları geçerli olacak ve derecelendirmeler, firmanın belirlediği sezon takvimleri içinde geçerli olacak. Her sezon bitiminde oyunculara, bulundukları derecelere göre oyun içi ekipman gibi ödüller dağıtılacak. Oyuncular bir sonraki sezona ise yine en baştan başlayacak.

Yorumlar
En Başa