Oyun

Blizzard Wow’u E-Spor Yapmaya Hazırlanıyor

Blizzard, ünlü MMORPG’si World of Warcraft’ı E-Spor arenasına çıkartmaya hazırlanıyor.

Yıl sonuna doğru 10. yaş gününü kutlayacak olan World of Warcraft, MMO piyasasındaki tahtını korumaya devam ediyor. Blizzard ise bu hakimiyeti e-spor alanına da taşıma niyetinde.

Blizzard, World of Warcraft’ı 2004 yılı sonunda piyasaya çıkarttığında 10 yıl sonra şu an ki konumunda olacağını ön görmüş müdür bilinmez ama geliştirme sürecinde Wow‘un bir e-spor dalı olması için bir çalışma yürütmediği aşikar. Blizzard’dan gelen açıklama ise artık bu fikirlerinin değiştiği yönünde. Blizzard e-spor sorumlusu Kim Phan yaptığı açıklamada “World of Warcraft’ın 3v3 arena maçları seyir zevki olarak bir e-spor’a yakışır türden olmadığı aşikar. Bu konuda geliştirmeler yapmayı amaçlıyoruz. World of Warcraft’ı geliştirirken e-spor aklımızda yoktu. Ancak bundan sonra oyunu e-spor için de geliştirmek istiyoruz.” şeklinde konuştu.

Blizzard’ın Wow’u bir e-spor dalı haline getirmek için neler yapacağı henüz bilinmiyor, ama kim bilir belki önümüzdeki paket Warlords of Draenor‘da bunun için yapılacak yeniliklerle karşılaşırız. Warlords of Draenor 13 Kasım‘da piyasaya çıkacak.

Yorumlar
Yukarı Çık