Önemli Konu

Başkası Üzerine Kayıtlı Hat Kullanıcıları İçin Son İki Ay

Hattınız başkası adına kayıtlıysa kendi üzerinize almak için acele etseniz iyi olur. İşlem için tanınan süre 1 Ekim’de sona eriyor. İşte detaylar…

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan yaptığı açıklamayla başkasının adına kayıtlı hat kullanıcılarını uyardı. Vatandaşların mağduriyet yaşamaması için tanınan sürenin 1 Ekim’de dolacağını belirten Elvan, bu süreye kadar hatları kendi üzerlerine almaları gerektiğini hatırlattı.

Sizin de hattınız başka bir isme kayıtlı ise 1 Ekim’e kadar ilgili GSM operatörü temsilciliğine giderek kendi üzerinize bir sözleşme imzalayıp kaydettirmeniz mümkün. Bakan Elvan; “Başkasının hattını kullanan vatandaşlar önümüzdeki iki ay içinde hatlarını üzerlerine almazlarsa, hattın asıl sahibi olarak gözüken kişiler bu telefonları kapattırabilecek.” şeklinde konuştu.

BTK’nın vatandaşların haberi olmadan başkaları tarafından adlarına hat alınması engellemek üzere mobil hat sorgulama hizmeti başlattığını da hatırlatan Bakan Elvan, E-Devlet üzerinden vatandaşların kendi adlarına kayıtlı hat olup olmadığını takip edebileceklerini belirtti.

Bilindiği üzere 2000’lerin başında bir çoğumuzun cep telefonu kavramıyla yeni tanıştığı yıllarda denetimin yetersizliğinin getirdiği sonuçlardan birisi de insanların haberi olmadan açılan hatlar olmuştu. 

Zor durumda kalmamak için siz de e-devletten adınıza haberiniz olmadan açılmış hat olup olmadığını kontrol edin. 

 

Yorumlar
Yukarı Çık