İnternet

Avast’a Siber Saldırı, Avast Antivirüs Kullanıcılarının Dikkatine!

Antivirüs devi Avast hacklendi. Evet yanlış duymadınız, antivirüs yazılımları denince akla ilk gelen markalardan birisi olan avast büyük bir siber saldırıya uğradını ve yüzbinlerce kullanıcının e-posta ve şifrelerinin çalındığını duyurdu.

Öncelikle ödeme bilgileri konusunda herhangi bir sıkıntı yaşanmadığını belirterek haberimize başlamanın doğru olacağını düşünüyoruz. Antivirüs devi Avast'ın CEO'su Vince Stecker tarafından verilen bilgilere göre geçtiğimiz hafta düzenlenen siber saldırılar sonucu, hackerlar, Avast kullanıcılarının e-posta ve şifrelerini ele geçirmeyi başardı. Stecker, profesyonel bir saldırıyla karşı karşıya olduklarını vurgularken, bu düzeyde yapılabilen saldırıları yalnızca üst düzey sistemlerle gerçekleştirilebileceğine de dikkat çekti.

Avast yetkilileri, yaklaşık 200 milyon kullanıcıdan 400 bininin e-posta ve şifre bilgilerinin çalındığını fakat her ihtimale karşı tüm kullanıcılarının şifrelerini ve mümkünse e-postalarını değiştirmeleri gerektiğini söylüyor. Eğer siz de Avast kullanıcısıysanız, bilgilerinizi yenilemeyi ihmal etmeyin.

Yorumlar
Yukarı Çık