Gündem

Atari Geri Dönüyor

90'lar ve öncesinde çocuk olanlar çok iyi tanırlar "Atari"yi. Gönüllerimize taht kuran televizyon konsolları üreten firma 83'te yaşanan ekonomik kriz sonrasında fazla dayanamamış ve batmıştı.

1984 yılında Commodore bilgisayarların mucidi Jack Tremiel'in eline geçen şirket yeni nesil ev bilgisayarları üretmeye yoğunlaşmış fakat kayda değer bir başarı yakalayamamıştı. Tekrar batmaktan kurtulamayan şirket, 1998 yılında Hasbro Interactive bünyesine katılmış ve şimdiki adı Atari Interactive adını almıştı.

Şirket tarihini belki bir çoğumuz hatırlamayız fakat kenarında büyük bir kırmızı tuş bulunan joystick hepimizin hatırlayacağı bir alet. Kasetler, kocaman tv konsolu ve şimdiki grafiklere bakılırsa milyon kat daha kötü grafiklere sahip oyunları bir çoğumuz tarafından unutulmayacak şeyler.

Şirketin muhtemelen bu ününden faydalanmak isteyerek yeni atılımlara kalkışacağı söylentileri yayılıyor. Yeni bir konsol yerine oyun odaklı giyilebilir teknoloji ürünleri konusunda bir çıkış yapacağı söylenen firma planları hakkında henüz detaylı bir bilgi vermiş değil. Fakat, rakipsiz olduğu dönemlerde, o dönemde çocuk olanların aklında yer edinmiş olması bakalım bu kadar gelişmiş oyun piyasasında işe yarayacak mı?

Yorumlar
Yukarı Çık