Oyun

Assassin’s Creed: Unity’nin Yeni Nesil Konsollarla Gelişimi

Assassin’s Creed’in yeni oyunu Unity, yeni nesil konsollar sayesinde hiç olmadığı kadar gerçekçi görünecek.

Bildiğiniz gibi Assassin’s Creed serisinin yeni nesile gelecek olan ilk oyunu Unity, eski nesile çıkacak kardeşi Rogue‘a göre çok daha gelişmiş görseller sunabiliyor. Peki bunu sağlayan ne?

Ubisoft‘tan Jeffrey Spicer verdiği röportajda, yeni nesil konsolların Unity üzerindeki etkisini anlattı. “1790’larda Fransa karmaşa içindeydi ve bizim için de bunu oyundaki şehirlere ve alanlara yaymak çok önemliydi. Yeni nesil konsolların getirdiği fazladan hafıza ve işlem gücü bizim eskiye oranla çok daha gelişmiş ve zengin efektler hazırlayabilmemize olanak sağladı.”

“Yüz tarama, deri üzerindeki gölgeler ve gözlerde büyük gelişmeler kaydettik. Bu gibi geliştirmeler sayesinde çok daha gerçekçi ve inandırıcı karakterler tasarlayabildik ve bu oyuncuları hikayeye çekebilmemizi sağladı. Sadece tek bir tane 3D model yaratmak yerine, farklı kalıplarla bir çok model çıkarıp hepsini bir arada kullandık.”

“Oyundaki her dikişin, elbiselerdeki her kıvrımın bir kütlesi, bir ağırlığı var. Yumuşak kumaş dediğimiz kumaş yapılarına uyguladığımız fizik yöntemleri sayesinde oyun dünyası daha gerçekçi, nefes alan ve yaşayan bir yere dönüştü.” şeklinde konuşan Spicer, oyunun şimdiye kadar ki en gerçekçi görünen Assassin’s Creed oyunu olduğunun altını çizdi.

Assassin’s Creed: Unity 18 Kasım‘da PC, PS4 ve Xbox One için raflardaki yerini alacak.

Yorumlar
Yukarı Çık