Oyun

Assassin’s Creed: Unity Konsollarda 900p 30 FPS Çalışacak

Ubisoft, Assassin’s Creed: Unity’nin yeni nesil konsollarda 900p’ye 30 Fps ile çalışacağını ve nedenlerini açıkladı.

Ubisoft’un sevilen aksiyon oyunu serisi Assassin’s Creed‘in PC ve yeni nesil konsollar için çıkacak olan son üyesi Unity, PS4 ve Xbox One‘da 900p çözünürlükte 30 kare/saniye oranıyla çalışacak. Yapımcısından ise bu durumla ilgili bir açıklama geldi.

Ubisoft’tan Vincent Pontbriand‘ın, neden 900p ve 30 Fps seçtikleri yönündeki soruya gelen yanıtı ise oldukça ilginç. Pontbriand konuyla ilgili “PS4 ve Xbox One’da teknik açıdan konsolların işlemcileri yüzünden böyle bir karar almak durumunda kaldık. Konsolların ekran kartları yeterince güçlü, fakat oyunda bulunan NPCler’in yapay zeka hesaplamalarını işlemciler yapmakta. Bu da bize darboğaz yaşatıyor. Unity’de kullanılan yapay zeka, önceki oyunlardan on kat daha gelişmiş. İsteseydik oyunu 100 fps ile de çalıştırabilirdik ama işlemcilerin yapay zeka hesaplamalarında yaşattığı darboğazdan dolayı 30 fps’ye sınırlamak durumunda kaldık.” şeklinde konuştu.

Yine Ubisoft’tan Nicolas Guérin; “Ubisoft olarak oyunu 60 fps yapabilmek için çok uzun süre uğraştık. Bana kalırsa iyi bir fikir de sayılmazdı. Hem sorunlardan dolayı bir kazanımı olmuyordu, hem de oyun Hobbit filmleri gibi görünüyordu.” sözleriyle durumu özetledi. Guérin, oyunun bir FPS oyunu olmadığını ve aksiyon oyunları için 30 fps’nin ideal sayılabileceğini de belirtti.

Oyunun PC versiyonu ile ilgili herhangi bir açıklama yapılmazken, bu durumun PC’ler için bir sorun teşkil edip etmeyeceği henüz net değil.

Yorumlar
Yukarı Çık