İnternet

Ashley Madison’u Hackleyenlerin Başına 500 Bin Dolar Ödül Kondu

Dünyanın en çok üyeye sahip çöpçatanlık sitesi Ashley Madison geçtiğimiz aylarda yaşanan hack şokunu halen atlatamadı. Hakerların çaldıkları bilgileri yayınlamasıyla olay çığrından çıktı.

39 milyon kullanıcı sayısıyla dünyanın en kalabalık çöpçatanlık sitesi olan Ashley Madison, Impact Team adlı bir hacker grubu tarafından hacklenmişti. Hackerlar sitedeki 33 milyon kişiye ait tüm kimlik bilgilerini, kredi kartı bilgilerini, hatta kişisel fantazilerini bile çalmıştı.

Hack olayının üzerinden fazla zaman geçmeden hackerlar bu bilgileri çeşitli platformlarda yayınlamaya başladı. Ashley Madison’da bulunan üyelerin genelinin erkek olduğunu, kadın kullanıcılarının %90’lık bölümünün gerçek kişilere ait hesaplar olmadığını savunan hackerlar, siteye öldürücü darbeyi bilgileri yayınlayarak vurdu.

 

 

Kullanıcı bilgilerinin yayınlanmasının ardından Kanada’da 2 Ashley Madison üyesinin iş ve aile hayatında yaşadıkları bozulmalara bağlı bunalım neticesinde intihar ettikleri açıklandı.

Bunun üzerine site yönetimi hackerları bulana veya bulunmalarına yardım edene 500 bin dolar ödül verileceğini açıkladı. Bu kadar olaydan sonra halen yakalanamayan takım üyelerinin bu olaylar sonrasında bulunması çok zor diyebiliriz.

Yorumlar
Yukarı Çık