Mobil

Apple Watch Hakkında Tüm Detaylar

Apple, dün düzenlediği etkinlikte iPhone 6’nın yanı sıra yeni akıllı saati Apple Watch’u da tanıttı. İşte Apple Watch’un detayları…

Apple’ın akıllı saatinin adının iWatch olması beklenirken Apple Watch oldu. İşte Apple Watch’un özellikleri…

6 farklı stilde üretilen Apple Watch, dokunmayı ve ya tıklamayı anlayabiliyor. Böylece kolunuzda takılıyken yapılacak yanlış tıklamaların önüne geçilmiş.

3. parti uygulamalara açık olarak üretilen Apple Watch, özelleştirilebilir bir arayüzle geliyor. Ayrıca slikon, metal veya altın renkli kayış seçenekleri bulunan saatin kordonu istediğiniz zaman değişebiliyor.

Fitness asistanı olarak da çalışan Apple Watch bünyesinde kalp ritim sensörü, kalori ölçer, adım sayacı gibi uygulamaları barındırıyor.

Apple, akıllı saatinde safir ekran tercih etmiş. Böylece, sürekli kolumuzda olan ve kırılma ve çizilmelere kolayca maruz kalabilecek bu aksesuarı çok daha sağlam hale getirmiş.

2015 yılının ilk aylarında satışa sunulacağı belirtilen Apple Watch’un özellikleri bu kadar değil.

Apple Pay olarak adlandırılan ve ilk olarak ABD’de kullanılmaya başlanacak ödeme sistemini de destekleyen Apple Watch, suya da dayanıklı. Yani saatinizi çıkarmadan ellerinizi yıkamanızda bir sakınca olmayacak.

Apple Watch’un uyumluluk listesi ise şimdilik çok dar. Akıllı saat yalnızca iPhone 5 ve üstü modellerle uyumlu çalışacak. Android cihazlar, Windows Phone kullanan cihazlar, iPhone 4 ve iPhone 4S, Apple Watch ile uyumlu çalışmayacak.

Yorumlar
Yukarı Çık