Mobil

Apple Pen Geliyor

Apple, tabularını yıkmaya devam ediyor. Büyük ekran inadını kırmasının ardından dokunmatik kalem tabusu da yıkılıyor. Apple Stylus Pen Geliyor.

Apple’ın aldığı yeni patent herkesi şaşırttı. Hatırlayacağımız üzere Apple, daha bir kaç sene öncesine kadar phablet olarak tabir edilen büyük ekranlı akıllı telefonlara eleştirel bir yaklaşım sergiliyordu fakat bu yıl iPhone 6 Plus’ı piyasaya sürmesiyle bu tabusunu yıktı. Yeni patent ise dokunmatik kalemle ilgili. 

Patent’le ilgili döküman için tıklayın. (İngilizce)

Efsane CEO Steve Jobs‘ın bir zamanlar alay ettiği dokunmatik kalemle ilgili patent herkesi şaşırttı. Anlaşılan büyük ekranlı akıllı telefon tabusundan sonra, dokunmatik kalem tabusu da yıkılmak üzere. Zamanında Steve Jobs’ın “Kim bir dokunmatik kalem ister ki?” diyerek aşağıladığı bu sistemin Apple tarafından kullanılacağı sinyallerinin verilmesi gerçekten ilginç.

Öte yandan Apple’ın hakkını vermek gerekirse, daha önce belirli sebeplerden dolayı kötülediği araç gereçleri daha sonra kendileri üretmeye başlıyor olsalar da, kalitelerinden hiç bir zaman ödün vermiyorlar. Yani eğer bir Apple Pen gelirse, kalitesi hakkında pek kuşku duymayacağız demektir.

Bakalım Apple’ın Stylus Pen‘i ne zaman ortaya çıkacak ve nasıl tepkiler alacak?

Yorumlar
Yukarı Çık