Mobil

Apple, iOS 8.0.1 Fiyaskosuyla İlgili Açıklama Yaptı, iOS 8.0.2 Geliyor Dedi

Dün akşam saatlerinde yayınlanan iOS 8’in ilk yaması iOS 8.0.1 saatler içerisinde güncelleme menüsünden kaldırılmıştı. Apple’dan bu fiyaskoyla ilgili açıklama geldi.

Geçtiğimiz hafta iPhone 4S ve üstü modeller için kullanıma sunulan iOS 8’de kullanıcıların karşılaştığı bazı sıkıntıların giderilmesi için hızlıca bir yama yayınlayan Apple kelimenin tam manasıyla çuvalladı.

iOS 8’in ilk yaması iOS 8.0.1, indirilmeye açılmasının hemen ardından Touch ID‘lerin çalışmaması ve hücresel veri bağlantısında sorunlar çıkarması sebebiyle güncelleme ekranından kaldırıldı. 

Apple konuyla ilgili açıklama yaparak, durumdan haberdar olduklarını ve sorunu çözmeye çalıştıklarını belirtti. iOS 8.0.1’e geçmeyi başaran az sayıda kullanıcı için iTunes‘da geri dönüş rehberi yayınlayan Apple, bir kaç gün içerisinde iOS 8.0.2‘yi yayınlayacağını duyurdu.

Aslında güncellemenin neler getireceği belli fakat bunları detaylı şekilde anlatmaktan çekiniyoruz çünkü Apple’ın sağı solu pek belli olmuyor. İyisimi biz iOS 8.0.2’nin yayınlanmasını ve kaldırılmamasını bekleyip gelen yenilikleri emin olduktan sonra hep beraber inceleyelim.

Yorumlar
Yukarı Çık