Gündem

Apple’ı iOS 8’in Çok Yer Kapladığı Gerekçesiyle Mahkemeye Verdi

Mobil cihazların bataryadan sonra en büyük sorunlarından biri de depolama alanı. Mobil işletim sistemlerinin kapladığı alan, yüklü uygulamalar, güncellemeler derken zaten limitli olan depolama alanının neredeyse yarısı doluyor. İşte bundan şikayetçi olan kullanıcılar, Apple’a dava açtı.

The Verge‘de yayınlanan habere göre Miami’de yaşayan Paul Orshan ve Christopher Endara adlı iki kullanıcı, iOS 8’i yükledikten sonra 16 GB‘lık iPhone ve iPad‘lerinde depolama alanının azaldığını gerekçe göstererek dava açtı.

Geçtiğimiz günlerde İtalyan Rekabet Kurumu’da benzer bir konu yüzünden Samsung’a 1 milyon Euro ceza vermişti. Şurada paylaştığımız haberde İtalyan Rekabet Kurumunun Samsung’un mobil cihazlarında belirttiği depolama alanının önyüklü uygulamalar sebebiyle daraldığı gerekçesiyle verilen cezadan bahsetmiştik.

Şimdi de Apple aynı suçlamayla karşı karşıya. 16 GB depolama alanını işletim sistemiyle mümkün olduğunca işgal etmekle ve kullanıcıları iCloud kullanmaya yönlendirmekle suçlanan Apple, bakalım durumu nasıl kurtaracak?

Yorumlar
Yukarı Çık