Mobil

Apple, Gözünü Android Kullanıcılarına Dikti

Apple, iPhone 6’yla beraber tanıttığı ilk phableti iPhone 6 Plus sonrasında hedef büyütmüşe benziyor. Sırf büyük ekran için Android tercih edegelen kullanıcıların artık Apple’a geçmek için bir sebepleri var. Peki ya alışkanlıkları konusunda çekincelere sahiplerse… İşte Apple’ın Android’den Apple’a geçme klavuzu bunun için hazırlandı.

iPhone 6 tanıtımından sonra başta Samsung olmak üzere Android kullanan cihaz üreticileri eleştiri bombardımanı başlatmışlardı. O kadar ki bu eleştiriler viral reklamların da ötesine geçerek direkt reklamlarda kullanıldı. Öyle görünüyor ki Apple karşı atağa geçmeye hazırlanıyor.

Hali hazırda ön siparişlerinde bile satış rekorları kırmayı başaran iPhone 6 ve büyük ekranlı iPhone 6 Plus için Android kullanıcılarını ikna etmek isteyen Apple, Android’den iOS’a geçme rehberi bile hazırladı.

Buraya tıklayarak ulaşabileceğiniz rehberde, Android’de alışmış olduğunuz işlemleri iOS’ta nasıl yapacağınız anlatılıyor.

Tabii ki bu rehberle kimsenin fikri değişmez. Fakat böyle bir rehberin hazırlanmış olması bile Apple’ın hedef kitlesini genişlettiği manasına geliyor.

Yorumlar
Yukarı Çık